Finaali

Lämmin kiitos kaikille semifinaaleihin osallistuneille, semifinaalijärjestäjille sekä taustajoukoille!
Semifinaalien tulokset päivitetään Taitaja2019-sivustolle heti, kun tulokset ovat virallisia.

Finalistit

101 Autonasennus
Henri Hakola, Seinäjoen koulutuskuntayhtymä
Nuutti Järvensivu, Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda
Samuli Kohmo, Rasekon ammattiopisto
Tomi Mäihäniemi, Ammatti-instituutti Iisakki
Ville Pieniluoma, Vamia
Eetu Piirainen, Kainuun ammattiopisto
Konsta Valkama, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Kalle Vuorinen, Valkeakosken ammattiopisto
102 Autokorinkorjaus
Roni Annala, Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia
Aatu Hämäläinen, Etelä-Savon ammattiopisto
Tino Ronkainen, Etelä-Savon ammattiopisto
Oskari Salmela, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Eino Tuomi, Turun ammatti‐instituutti
Väinö Vesikko, Turun ammatti‐instituutti
103 Automaalaus
Henri Autio, Oulun seudun ammattiopisto
Aki Buljugin, Oulun seudun ammattiopisto
Akseli Eteläpää, Etelä-Savon ammattiopisto
Toni Mertala, Oulun seudun ammattiopisto
Emilia Pääkkönen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Vilma Vainio, Ammattiopisto Tavastia
104 Kuljetuslogistiikka
Roni Haikara, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Leevi Hautakoski, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Miro Hirsimäki, Seinäjoen koulutuskuntayhtymä
Didrik Kinnari, Keski-Pohjanmaan koulutusyhtymä
Jere Mäkinen, Satakunnan koulutuskuntayhtymä
Johannes Raulamo, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Tuukka Salminen, Koulutuskuntayhtymä Tavastia
Tapio Turunen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
105 Metsäkoneen käyttö
Juuso Kauppi, Etelä-Savon ammattiopisto
Konsta Kuhanen, Etelä-Savon ammattiopisto
Arttu Käsmä, Oulun seudun ammattiopisto
Juho Palomäki, Länsirannikon koulutus Oy WinNova
Antti Riepula, Oulun seudun ammattiopisto
Miro Saarinen, Länsirannikon koulutus Oy WinNova
Jani Tyrväinen, Etelä-Savon ammattiopisto
Eetu Venesoja, Koulutuskeskus Sedu
201 CAD-suunnittelu
Leevi Laurila, Koulutuskeskus Salpaus
Hanno Lehtiniemi, Stadin ammattiopisto
Teemu Muttonen, Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia
Iivo Setälä, Kemi-Tornionlaakson koulutuskuntayhtymä Lappia
Iida Viitamäki, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
202 Painotekniikka
Emma Gröhn, Turun ammatti-instituutti
Karoliina Lähdemaa, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Siri Markkula, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Riikka Simppanen, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Tarmo-Petteri Timosaari, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
203 Painotuotteen suunnittelu
Eeva-Maria Apilo, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Tuomas Hakola, Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia
Kabir Iovine, EdupoliPointCollege Oy
Karoliina Lehtolahti, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Outi Penttinen, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Petra Suominen, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Tia Tast, Stadin ammattiopisto
204 Tietojenkäsittely
Tobias Back, Vamia
Liina-Lotta Forsström, Business College Helsinki
Joonas Hiltunen, Business College Helsinki
Eevert Holma, Mercuria Kauppiaitten Kauppaoppilaitos
Saku Lehtola, Mercuria Kauppiaitten Kauppaoppilaitos
Timo Nurmivaara, Business College Helsinki
Santeri Pallari, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Mikael Sekkouri, Mercuria Kauppiaitten Kauppaoppilaitos
205 Tietokoneet ja -verkot
Matias Haapanielmi, Seinäjoen koulutuskuntayhtymä
Juho-Pekka Hjelt, Hyria koulutus Oy
Jere Kärkkäinen, Savon ammattiopisto
Jannik Larjama, Turun ammatti-instituutti
Pyry Nordström, Turun ammatti-instituutti
Aleksanteri Seppä, Oulun seudun ammattiopisto
Aleksi Sievälä, Hyria koulutus Oy
206 Verkkosivujen tuottaminen
Otto Kujala, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Oliver Kulpakko, Business College Helsinki
Eelis Lynne, Turun ammatti‐instituutti
Heikki Miinalainen, Business College Helsinki
Matias Paavilainen, Turun ammatti‐instituutti
Mikk Raudsepp, Turun ammatti‐instituutti
Mikko Rautavirta, Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda
Jesse Sivonen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
208 Pelituotanto
Jaana Aaltonen ja Matias Saarinen, Stadin ammattiopisto
Eemil Arvola ja Leevi Viitala, Oulun seudun ammattiopisto
Johanna Lackman ja Niko Kurttila, Stadin ammattiopisto
Aleksi Patana ja Matias Rekonen, Oulun seudun ammattiopisto
Neea Rinta-Koski ja Aleksiina Vesterbacka, Suupohjan ammatti-instituutti
Heikki Toropainen ja Tero Piipponen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
301 Asiakaspalvelu ja myynti
Nea Huttunen, Savon ammattiopisto
Oona Lehto, Oulun seudun ammattiopisto
Minttu Mikkonen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Milo Mutka, Perho liiketalousopisto
Julia Peltonen, Valkeakosken ammattiopisto
Roni Pölma, Mercuria Kauppiaitten Kauppaoppilaitos
Siiri Simppanen, Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia
Emma Viitakangas, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
302 Hiusmuotoilu
Minna Ala-Penttilä, Vamia
Wallu Kapanen, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Suvi Keurulainen, Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda
Tiia Mäkinen, Valkeakosken ammattiopisto
Lassi Suominen, Salon seudun ammattiopisto
Janica Söderman, Salon seudun ammattiopisto
Maija Tolvi, Salon seudun ammattiopisto
Alona Yershova, Turun ammatti-instituutti
303 Kauneudenhoito
Lydia Hagkvist, Optima samkommun
Ina Honkanen, Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia
Milja-Mariia Lampi, EdupoliPointCollege Oy
Pinja Löfqvist, Länsi-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Luksia
Linnea Nordlund, Optima samkommun
Sanni Pekkanen, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Jenni Puisto, Lounais-Suomen koulutuskuntayhtymä
Noora Spönla, Suomen Diakoniaopisto
304 Floristiikka
Milla Haukijärvi, SASKY koulutuskuntayhtymä
Tinka Heino, Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda
Essi Kuuva, Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda
Veera Mattila, Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda
Ilona Paaso-Rantala, Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda
Kiia Ylönen, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
305 Lähihoitaja
Henna Anttila, Savon ammattiopisto
Jenni Jäske, Ammattiopisto SAMIedu
Teresa Memrik, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Anniina Niemi, Vamia
Hanna Nyström, Yrkesinstitutet Prakticum
Helmi Ryynänen, Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia
Niilo Turja, Seinäjoen koulutuskuntayhtymä
Taru Ylinen, Lounais-Hämeen koulutuskuntayhtymä
306 Puhdistuspalvelu
Tiina Ilveskero, Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia
Evgeenia Korolev, Savon ammattiopisto
Tommi Laine, Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia
Valeriia Raatikainen, Savon ammattiopisto
Saara Ruti, Turun ammatti-instituutti
Katja Saarikangas, Koulutuskeskus Salpaus
307 Vaatteenvalmistus
Aino Juutilainen, Koulutuskeskus Salpaus
Krista Meriläinen, Rovaniemen koulutuskuntayhtymä REDU
Tiia Moilanen, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Tiina Pitkänen, Oulun seudun ammattiopisto
Ainomaija Pöyskö, Oulun seudun ammattiopisto
Ella Ross, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Enni Tulla, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
308 Visuaalinen myyntityö
Akseli Arokivi, Savon ammattiopisto
Fanni Hämäläinen, Mercuria Kauppiaitten Kauppaoppilaitos
Ninja Laeslehto, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Siiri Nurminen, Perho Liiketalousopisto
Nino Pajunen, Valkeakosken ammattiopisto
Laura Piipponen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Eelin Seger, Axxell Utbildning ab
Ellen Ylikulju, Raahen Porvari- ja Kauppakoulu
309 Hevostenhoito
Helmiina Hertteli, Keski-Pohjanmaan koulutusyhtymä
Saaga Järvenpää, Oulun seudun ammattiopisto
Iina Leponiemi, Ylä-Savon koulutuskuntayhtymä
Assi Ollikainen, Ylä-Savon koulutuskuntayhtymä
Johanna Ranki, Koulutuskeskus Brahe
Emmi Salminen, Harjun Oppimiskeskus Oy
Iida Suutari, Ylä-Savon koulutuskuntayhtymä
310 Yrittäjyys
Sebastian Bengs, Lucas Hellström ja Daniel Sandelin, Vamia
Annika Erola, Hanna Rantakokko ja Oliver Paadar, Rovaniemen koulutuskuntayhtymä REDU
Kristian Fagerström, Tua Nylund ja Sara Oras, Business College Helsinki
Elena Huttunen, Topias Kilpeläinen ja Iida Puttonen, Mercuria Kauppiaitten kauppaoppilaitos
Anna Häkkinen, Roosa Miettinen ja Moona Miettinen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Tomi Hämäläinen, Juulia Pitkänen ja Tuukka Päivinen, Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia
Antti Järvensivu, Arttu Soinila ja Ilmari Heikkilä, Ylöjärven lukio
Petrus Mutanen, Matti Nurminen ja Luukas Rentola, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Tuukka Paronen, Jere Hietanen ja Miska Tahvanainen, Mercuria Kauppiatten kauppaoppilaitos
311 Eläintenhoito
Helene Haataja, Hyria Koulutus Oy
Milla Jantunen, Koulutuskeskus Salpaus
Kia Kleemola, Koulutuskeskus Salpaus
Jonna Luoto, Keski-Pohjanmaan koulutuskuntayhtymä
Pihla Pavas, Keski-Pohjanmaan koulutuskuntayhtymä
Roosa Pihamaa, Koulutuskeskus Salpaus
Salla Vakkilainen, Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda
312 Matkailu
Anni Aitokumpu ja Ella Noor, Oulun Seudun Koulutuskuntayhtymä
Nea Back ja Jenna Väisänen, Koulutuskeskus Salpaus
Venla Kiiskinen ja Mari Pulkkanen, Rovaniemen Koulutuskuntayhtymä REDU
Emmi Kilponen ja Veera Väisänen, Kajaanin Kaupungin Koulutusliikelaitos
Matilda Laitiala ja Patrik Tanner, Espoon Seudun Koulutuskuntayhtymä Omnia
Veera Palmu ja Veera Salmela, Rovaniemen Koulutuskuntayhtymä REDU
313 Taloushallinto
Mika Jokela ja Pekka Suotula, Oulun seudun ammattiopisto
Noora Kosonen ja Patricia Riipi, Vamia
Petteri Lahtinen ja Noora Lättilä, Koulutuskeskus Salpaus
Serafima Mayorova ja Diana Sviridova, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Hanna Nissi ja Veera Vartiainen, Valkeakosken ammattiopisto
Suvi Tanninen ja Topias Tähtelä, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
314 Turvallisuusala
Karoliina Kalpio, Koulutuskeskus Salpaus
Petra Kasurinen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Toni Makkonen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Essi Nurminen, Koulutuskeskus Salpaus
Samu Pottonen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Daniel Steier, Seinäjoen koulutuskuntayhtymä
Samuel Tiili, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Eveliina Vaittinen, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
401 Huonekalupuuseppä
Joakim Björkström, Optima samkommun
Meeri Hamari, Oulun seudun ammattiopisto
Severi Kosunen, Saimaan ammattiopisto Sampo
Matias Kuisma, Salon seudun ammattiopisto
Niko Moisio, Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia
Ilo Pesonen, Länsi-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Luksia
Aslak Ritala, Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä
402 Ilmastointiasennus
Jasse Jalonen, Turun ammatti-instituutti
Iivari Jokinen, Koulutuskeskus Salpaus
Toni Moilanen, Kemi-Tornionlaakson koulutuskuntayhtymä Lappia
Lari Ovaska, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Heini Tikkanen, Kouvolan seudun ammattiopisto
Lauri Uustalo, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
404 Maalaus ja tapetointi
Riina Asikainen, Turun Ammattiopistosäätiö
Essi Keski-Korhonen, Seinäjoen koulutuskuntayhtymä
Jennifer Norrvik, Svenska Österbottens förbund för utbildning och kultur
Vilma Rapakko, Rovaniemen koulutuskuntayhtymä REDU
Milla Saarinen, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Fanny Sjöblom, Pohjois Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Almareeta Tuononen, Rovaniemen koulutuskuntayhtymä REDU
Vilma Unga, Kemi-Tornionlaakson koulutuskuntayhtymä Lappia
405 Putkiasennus
Anton Hattar, Optima samkommun
Mikko Heikura, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Saku Hurtig, Kemi-Tornionlaakson koulutuskuntayhtymä Lappia
Eetu Oksanen, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Juhana Pitkälä, Oulun seudun koulutuskuntayhtymä
Lari Saarela, Turun ammatti‐instituutti
Risto Saastamoinen, Ylä-Savon koulutuskuntayhtymä
Jan Sjöblom, Optima samkommun
406 Sähköasennus
Niko Hällback, Etelä-Savon ammattiopisto
Arttu Koivisto, Ammattiopisto Lappia
Jaakko Korhonen, Ylä‐Savon ammattiopisto
Juho Lehtinen, Novida-ammattiopisto ja lukio
Antton Peltokangas, Oulun seudun ammattiopisto
Pyry Savinen, Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda
Oskari Teräväinen, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Jalmari Väistö, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
407 Talonrakennus, kirvestyöt
Nikke Eriksson, Vamia
Pauli Hacklin, Länsi-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Luksia
Emanuel Häggman, Optima samkommun
Otto Ikonen, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Vili Saaranen, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Jaakko Viertola, Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia
Aleksi Viirelä, Jokilaakson koulutuskuntayhtymä
Joni Vähäsöyrinki, Jokilaakson koulutuskuntayhtymä
408 Talonrakennus, muuraus ja laatoitus
Valtteri Heinineva, Kemi-Tornionlaakson koulutuskuntayhtymä Lappia
Aatu Karjalainen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Jeremias Karppinen, Kemi-Tornionlaakson koulutuskuntayhtymä Lappia
Aarni Korpelin, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Santeri Palo, Vantaan ammattiopisto Varia
Markus Rapsa, Vantaan ammattiopisto Varia
410 Viherrakentaminen
Veera Göös, Oulun seudun ammattiopisto
Roosa Helenius, Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda
Hermanni Huuskonen, Savon ammattiopisto
Wilhelmiina Saarijärvi, Vammalan ammattikoulu
Veikko Tahvanainen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
501 Kondiittori
Polina Buynova, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Rosa Dahlberg, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Henna Jylhänkangas, Ammattiopisto Lappia
Jenna Kattilakoski, Optima samkommun
Salla Kurki, Etelä-Kymenlaakson ammattiopisto
Emmi Peltonen, Koulutuskeskus Salpaus
Sonja Salmelainen, Stadin ammattiopisto
Henna Tolonen, Ammattiopisto Lappia
502 Ravintolakokki
Tommi Karvonen, Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda
Taru Kuosa, Koulutuskeskus Salpaus
Hiep Nguyen, Perho Liiketalousopisto
Iida Pallari, Kemi-Tornionlaakson koulutuskuntayhtymä Lappia
Tuuli Rossi, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Iida Sääskilahti, Rovaniemen koulutuskuntayhtymä Redu
Venla Tiilikainen, Svenska Framtidsskolan i Helsingforsregionen Practicum
Juho Tossavainen, Savon ammattiopisto
503 Cateringkokki
Sara Hirvonen ja Mira Tarlosi, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Elisa Kiiskinen ja Venla Rehmonen, Hyria koulutus Oy
Ronja Kisonen ja Silja Oikari, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Eetu Kortemaa ja Joonas Tammelin, Novida-ammattiopisto ja lukio
Marja Leussu ja Eveliina Tuomainen, Savon ammattiopisto
Jessica Meriläinen ja Sofia Mesimäki, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Janyarat Sinlapakaen ja Roosa Taskinen, Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda
Miisa Suvanto ja Veeti Lundahl, Raision seudun koulutuskuntayhtymä
504 Tarjoilija
Natalie Hayashi, Stadin ammattiopisto
Leila Karhunen, Turun ammatti-instituutti
Toni Keränen, Oulun seudun ammattiopisto
Melisa Lindén, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Eeva Mäenpää, Etelä-Kymenlaakson ammattiopisto
Hymy Orava, Lapin koulutuskeskus REDU
Riikka Sajaniemi, Savon ammattiopisto
Maria Ushakova, Stadin ammattiopisto
601 Automaatioasennus
Tatu Mölsä, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Toivo Pirhonen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Veikka Raassina, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Aleksi Seger, Länsi-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Luksia
Kalle Seuranen, Länsi-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Luksia
Esa Sohlström, Länsi-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Luksia
602 Elektroniikka
Akseli Alapeltola, Vamia
Eerik Hirvonen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Aki Kaario, Kouvolan seudun ammattiopisto
Paulus Kivelä, Oulun seudun ammattiopisto
Iiro Kotamäki, Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopisto
Benjam Partio, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Simo Soininen, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
603 CNC-koneistus
Rasmus Kaatrasalo, Ylä-Savon koulutuskuntayhtymä
Miika Korhonen, Savon ammattiopisto
Jasperi Ristimäki, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Joona Savolainen, Savon ammattiopisto
Lauri Tenhunen, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
605 Levy ja hitsaus
Meiju Eskelinen, Savon ammattiopisto
Veikko Hakala, Vamia
Henrik Hyväri, Oulun seudun koulutuskuntayhtymä
Pyry-Veikko Ikonen, Koulutuskeskus Salpaus
Teemu Jauhola, Kemi-Tornionlaakson koulutuskuntayhtymä
Arttu Keski-Korpi, Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä
Simo Piiparinen, Savon ammattiopisto
Otto Sivula, Koulutuskuntayhtymä Tavastia
607 Koneenasennus ja kunnossapito
Eero Hiltunen ja Ville Holopainen, Savon ammattiopisto
Santeri Karjunen ja Topi Virkkunen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Mikko Koivula ja Markus Lahtinen, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Sampo Kärkkäinen ja Simo Elovirta, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Juho Luostarinen ja Miro Saloranta, Koulutuskeskus Salpaus
TaitajaPLUS Puhtaus- ja kiinteistöpalveluala
Eemeli Happonen, Kiipulan ammattiopisto
Miro Hirvenoja, Kiipulan ammattiopisto
Janne Kumpula, Ammattiopisto Luovi
Jesse Nöjd, Stadin ammattiopisto
Timo Peltoniemi, Ammattiopisto Spesia
Laura Pihlström, Ammattiopisto Live
TaitajaPLUS Logistiikka
Elias Aho, Ammattiopisto Luovi
Joni Hakola, Ammattiopisto Spesia
Ville Koskinen, Kiipulan ammattiopisto
Jari Kärkinen, Kiipulan ammattiopisto
Toni Lahtinen, Ammattiopisto Live
Roni Seppälä, Ammattiopisto Spesia
TaitajaPLUS Asiakaspalvelu ja myynti
Ida Hartikainen, Ammattiopisto Luovi
Johannes Koivunen, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Noora Linden, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Nenna Matson, Ammattiopisto Live
Maxim Myrä, Ammattiopisto Live
Kasper Parkkinen, Ammattiopisto Spesia
N1 Infrarakentaminen
Juho Lehtomäki, Etelä-Kymenlaakson ammattiopisto
Aapo Mattila, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Aleksi Rantanen, Työtehoseura
Jasperi Tauriainen, Kainuun ammattiopisto
Oskari Tolppanen, Ylä-Savon koulutuskuntayhtymä
Anssi Turunen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
N2 Robotiikka
Joona Eskelinen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Antti Saarela, Turun ammatti-instituutti
Joni Soisalo, Turun ammatti-instituutti
Dani Tanskanen, Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria
Nimi ei vielä tiedossa, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Nimi ei vielä tiedossa, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
N3 Mekatroniikka
Pekka Aitto-Oja ja Sanni Isotalo, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia
Markus Kankaanpää ja Daniel Rauhala, Keski-Pohjanmaan koulutusyhtymä
Joe Kähkönen ja Aleksi Häkli, Tampereen seudun ammattiopisto Tredu
Alvar Perälä ja Joonas Ämmälä, Seinäjoen koulutuskuntayhtymä
Robert Westerlund ja Benjamin Vikström, Optima samkommun
Taitaja9
Taitaja9 loppukilpailuun päässeet kilpailijat löydät täältä >>